آموزش نجات از آسانسور

آموزش نجات از آسانسور

آیا تا به حال در آسانسور گیر کرده اید ؟ اگر کسی در آسانسور بود چگونه او را نجات بدهیم ؟ اگر در آسانسور برق ها رفت چگونه کسی را مطلع کنیم تا ما را نجات دهد ؟

علت گیر کردن آسانسور در بین طبقات

زندگی آپارتمان نشینی امروزه ایجاب می کند تا افراد از آسانسور برای حرکت بین طبقات استفاده کنند . حال این وسیله ممکن است در بین طبقات گیر کرده و از حرکت باز ایستد . دلایل مختلفی برای آن وجود دارد که بیشتر به دلایل فنی می باشد .

اگر در آسانسور گیر کردیم چه کنیم ؟

 در صورتی که در آسانسور گیر کردید در ابتدا خونسردی خود را حفظ کنید . هواکش را روشن کرده و زنگ خطری در بین دکمه ها می باشد که آن را فشار دهد.

آموزش نجات از آسانسور

حال فردی که در خارج از آسانسور می باشد چه باید بکند ؟ در صورتی که برق رفته باشد ، در ابتدا فرد به سراغ تابلو برق رفته و آن را خاموش کند . این کار برای اینست که اگر برق آمد دست کسی در بین موتور گیر نکند . در موتورخانه روی موتور اهرمی برای ترمز وجود دارد که بالا و پایین می رود . این ترمز را تا جایی به پایین فشار دهید که به علامت سیم بکسل برسد در این لحظه ترمز را رها کنید و درب کابین را با کلید باز کنید و فرد گیر کرده در آسانسور را نجات دهید . در داخل کابین از وسایلی تشکیل شده به نام کنتاکت . این ابزار از پلانتینی تشکیل شده که حالت نر و مادگی دارد . این نر باید با مادگی برخورد داشته باشد تا برق را رد بکند .

سقوط در آسانسور

آسانسور های امروزی به گونه طراحی و تعبیه شده اند که سقوط نمی کنند و خطری وجود ندارد .

نتیجه

حتما قبل از اینکه اتفاقی بیافتد خود را در حادثه تصور کنید و نکات مهم آن را بیاموزید . اگر در آسانسور گیر کردید یا شاهد گیر کردن فردی در آسانسور هستید ، حتما بدانید باید چیکار کنید تا هم جان خود را نجات دهید و هم جان دیگران را .

پاسخ

13 − یک =